Będzie podniesiona opłata za badanie techniczne? Paweł Kukiz złożył w tej sprawie interpelacje

Będzie podniesiona opłata za badanie techniczne? Paweł Kukiz złożył w tej sprawie interpelacje

stacja_kontroli_pojazdow_starachowice_2

Podaj dalej

Paweł Kukiz oraz Paweł Szramka w swojej interpelacji do ministra infrastruktury, skierowali pytanie o możliwość podniesienia opłat dla kierowców za badania techniczne. Warto zauważyć, że cena w tym przypadku pozostaje niezmienna aż od 2004 roku.

Koszty prowadzenia działalności od tego czasu znacząco wzrosły. Jak wyliczono, niemalże o 80 procent. Zmieniła się również znacząco płaca minimalna. Stacje Kontroli Pojazdów jakby tego było mało muszą ciągle doinwestowywać z racji wprowadzanych zmian.

”Przedsiębiorcy czują się zagrożeni. Obawiają się, że działania rządu zmierzają do ekonomicznego upadku mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą stacje kontroli pojazdów, często wielopokoleniowe firmy rodzinne z polskim kapitałem, tak aby znacjonalizować system badań technicznych pojazdów w Polsce.” – czytamy w interpelacji.

Kierowcy pojazdów zarejestrowanych w tych województwach najczęściej powodują szkody OC

Koszty wykonania badań technicznych obecnie wynoszą:

  •  98 zł –  samochód osobowy
  •  162 zł – pojazdy zasilane gazem
  •  62 zł – badanie techniczne motocykla
  • 153 zł – samochód ciężarowy

Paweł Kukiz i oraz Paweł Szramka zapytali Ministra Infrastruktury:

1) Jaki jest cel tak długiego zamrożenia wysokości opłat za badania techniczne pojazdów? Czy takie działanie ma na celu doprowadzenie do załamania branży?

2) Czy Pan Minister przewiduje dostosowanie wysokości opłat za badania techniczne do aktualnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej w tym zakresie? Kiedy ewentualnie taka zmiana mogłaby nastąpić?

Na odpowiedź trzeba będzie chwilę poczekać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News