Będzie mniej ogólnopolskich akcji policji wobec kierowców. "Funkcjonariusze mają ich już dosyć"

Będzie mniej ogólnopolskich akcji policji wobec kierowców. "Funkcjonariusze mają ich już dosyć"

policja

Podaj dalej

Rzecznik Głównej Komendy Policji poinformował, że od przyszłego roku policyjnych akcji będzie mniej. Komendant główny zdecydował o ograniczeniu ich liczby. Teraz wszystko odbywać się będzie bardziej lokalnie niż na skalę ogólnopolską. Naczelnicy ruchu drogowego i komendanci powiatowi sami będą decydowali co u nich jest najgroźniejsze i dostosowywali działania do zagrożeń lokalnych.

– Ja wiem, że policjanci mają już dosyć tych akcji, od razu też pocieszę ich, że Komendant Główny Policji podjął decyzję, by w przyszłym roku tych akcji było mniej. Chodzi o to, aby bardziej dostosować to do struktur lokalnych, aby naczelnicy ruchu drogowego, komendanci powiatowi sami decydowali, co jest u nich najgroźniejsze i dostosowywali te działania do zagrożeń lokalnych – powiedział w programie Polsat News rzecznik KGP.

Takich ludzi nam potrzeba! Stołeczny policjant egzekwuje poprawne oznakowanie

Tylko w tym roku policjanci uczestniczyli w kilkudziesięciu akcjach, mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach. Najpopularniejsze z nich to akcja: „Prędkość”, „Znicz”, „Dyskoteka”, czy „Telefony”. Z kolei w środę w całej Polsce przeprowadzona została dwunasta w tym roku policyjna akcja „NURD”, podczas której funkcjonariusze kontrolowali przejścia dla pieszych i skrzyżowania, na których dochodzi do największej ilości wypadków.

Resztki z McDonald`s posłużą do produkcji samochodów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News