Będą podwyżki za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków

Będą podwyżki za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków

Będą podwyżki za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków

Podaj dalej

Od 1 marca 2019 roku mają podrożeć stawki za przejazd autostradą A4 łączącą na odcinku Katowice i Kraków. Póki co, spółka Stalexport Autostrada Małopolska, która jest koncesjonariuszem tej części, złożyła wniosek o podniesienie opłaty za przejazd ciężarówkami z 30 zł do 35 zł. Jednak niewykluczone, że w późniejszym czasie więcej zapłacić będą musieli także kierowcy innych kategorii pojazdów.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP) spółka wystąpiła z wnioskiem w tej sprawie do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Podwyżki na razie nie będą dotyczyć motocykli, samochodów osobowych i dostawczych o dwóch osiach, ale bez przyczep i nie wyposażonych w tylne koło bliźniacze.

Przypomnijmy, że obecnie dla pojazdów o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze, pojazdów samochodowych o dwóch osiach z przyczepami, dla pojazdów samochodowych o trzech osiach i pojazdów samochodowych o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami, obowiązuje bonifikata w wysokości 10 zł.

Stalexport poinformował, ze wysokość bonifikaty, która będzie obowiązywała dla tych pojazdów od 1 marca 2019 roku zostanie odrębnie skonsultowana z GDDKiA.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News