Bawarska ślicznotka ze sportowym charakterem

Bawarska ślicznotka ze sportowym charakterem

Bawarska ślicznotka ze sportowym charakterem

Podaj dalej

Na tegorocznych targach w Genewie olbrzymią uwagę zwiedzających przykuwało stanowisko BMW, a szczególnie model M8 Gran Coupe. Mamy dla was kilka zdjęć tego cuda.

Samochód wygląda wyjątkowo zjawiskowo. Auto ma rasową sylwetkę z czystą linią, bez klamek zewnętrznych i z długą maską. Na przednim zderzaku mamy olbrzymie wloty powietrza, a na nadkolach agresywne wcięcia, które podkreślają sportowe zapędy BMW i jednocześnie poprawiają wentylację hamulców.

Równie okazale prezentuje się tył samochodu. Tylna klapa służy jednocześnie za duży, efektywnie wyglądający spoiler. Nie mniejsze wrażenie robią dwie podwójne końcówki wydechu umieszczony w dyfuzorze.

Nie znamy praktycznie żadnych szczegółów technicznych tej wspaniałej maszyny. Z obserwacji możemy dowiedzieć się jeszcze, że auto stoi na 21-calowych felgach z oponami w rozmiarze 255/35 francuskiego producenta Michelin Pilot Super Sport.

Wiceprezes BMW Group Design Adrian van Hooydonk oświadczył, że BMW serii 8 przejmie rolę nowego flagowego modelu marki BMW łącząc w sobie sportowe zacięcie i elegancję.

Przedstawiciele niemieckiej marki potwierdzili informację, że produkcyjna odmiana serii 8 oraz M8 Gran Coupe trafią rynek już w przyszłym roku.

Tagi: BMW M8 Gran Coupe, Michelin, Genewa, premiera 2018

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News