Baidu zaczyna testować samochody autonomiczne na drogach

Baidu zaczyna testować samochody autonomiczne na drogach

Baidu zaczyna testować samochody autonomiczne na drogach

Podaj dalej

Internetowy gigant otrzymał zgodę od władz Pekinu na testowanie swoich pojazdów autonomicznych na publicznych drogach. Samochody już wyjechały na ulice.

Chiny starają się wyprzedzić międzynarodowych rywali w wyścigu technologii pojazdów bezzałogowych i stać się światowym potentatem w tej dziedzinie. Pojazdy Baidu mogą teraz jeździć po 33 pekińskich drogach, na odcinku mierzącym łącznie 105 kilometrów, który znajduje się w mniej zaludnionej części miasta.

W komunikacie prasowym firmy możemy przeczytać – samojezdne auta oficjalnie wkraczają w fazę testów na otwartych drogach, co pomoże Baidu i innym firmom przyspieszyć badania i rozwój technologii jazdy autonomicznej.

Wiceprezes Baidu Zhao Cheng wypowiedział się następująco: Wierzymy, że przy wsparciu regulacji Pekin stanie się wschodzącym ośrodkiem przemysłu jazdy autonomicznej.

Chińskie władze chcą do 2020 roku osiągnąć poziom rozwoju technologii autonomicznej nawigacji, w którym autopilot jest w stanie przejąć kontrolę nad pojazdem, jeśli spełnione są określone warunki.

Tagi: Baidu, samochody autonomiczne, Chiny, elektromobilność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News