Autostrada A2 dłuższa o ponad 63 km na wschód

Autostrada A2 dłuższa o ponad 63 km na wschód

Autostrada A2 dłuższa o ponad 63 km na wschód

Podaj dalej

Ruszają przygotowania do budowy 63 km autostrady A2 od obwodnicy Siedlec do Białej Podlaskiej. Mazowiecki Oddział GDDKiA liczy, że kierowcy nowym odcinkiem za 3 mld zł pojadą w 2024 roku.

Nowy Odcinek autostrady A2 połączy się z drogą ekspresową S19, czyli z przebiegającą z północy na południe Europy trasą Via Carpatia. Realizacja tej inwestycji ma duże znaczenie dla rozwoju gospodarczego Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Konieczność jej budowy wynika z potrzeby stworzenia spójnego układu komunikacyjnego.

Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa: Nowy, 63-kilometrowy odcinek autosrady A2 zapewni wysoką przepustowość i komfort podróży. Autostrada A2 od w. Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego jest już w realizacji, z wykonawcami zawarte zostały umowy na projekt i budowę. Wkrótce zostaną wydane ostatnie decyzje ZRID umożliwiające „wbicie łopaty”.

63 km za 3 mld zł

Wykonanie niezbędnej dokumentacji przez Multiconsult Polska będzie kosztowało GDDKiA ok. 10,5 mln zł. Firma ma na to 14 miesięcy od dnia podpisania umowy (do września 2019 r.). Trasa z dwoma pasami w każdą stronę o długości 63,5 km przebiegać będzie po północnej stronie obecnej DK2. Szacunkowy łączny koszt realizacji tego odcinka A2 wyniesie blisko 3 mld zł (dokumentacja, wykup gruntów, budowa, archeologia i nadzór).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News