Autopilot Tesli widzi jak Terminator. Zobacz ile procesów jednocześnie ogarnia system jazdy autonomicznej

Autopilot Tesli widzi jak Terminator. Zobacz ile procesów jednocześnie ogarnia system jazdy autonomicznej

Podaj dalej

Tesla uruchomiła specjalną stronę poświęconą wyłącznie jej słynnemu autopilotowi. Witryna umożliwia przyjrzenie się temu, co osiągnięto w zakresie sprzętu, sieci neuronowych, algorytmów autonomii, podstaw kodu i innych.

Amerykański producent chce tym samym przekonać sceptyków technologii jazdy autonomicznej do tego, co dziś już jest możliwe. To także manifestacja, jak daleko Tesla zaszła z projektem, nad którym pracują najważniejsze koncerny na świecie.

Oświadczenie Tesli: Rozwijamy i wdrażamy autonomię na dużą skalę. Uważamy, że podejście oparte na zaawansowanej sztucznej inteligencji do wizji i planowania, wspierane przez wydajne wykorzystanie sprzętu interferencyjnego, jest jedynym sposobem na osiągnięcie ogólnego rozwiązania w pełni samodzielnego prowadzenia się pojazdu.

Jak można zauważyć na filmie, ilość analiz, które dokonywane są w czasie rzeczywistym jest naprawdę imponująca. Autopilot opiera się na sieci kamer, które analizują nieprzetworzone obrazy, przeprowadzają segmentację semantyczną, wykrywają obiekty i szacują głębokość brył.

Tesla: Nasze sieci uczą się na podstawie najbardziej skomplikowanych i różnorodnych scenariuszy na świecie, iteracyjnie pozyskiwanych z naszej floty prawie miliona pojazdów w czasie rzeczywistym.

Jeśli kogoś pasjonują takie rzeczy, to warto wiedzieć, że Tesla jest w trakcie rekrutacji nowych inżynierów zdolnych do dalszego rozwijania technologii autonomicznych. Na dedykowanej stronie Autopilota można wypełnić nawet aplikację dla chętnych do rozmowy o pracę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News