Autobusy komunikacji miejskiej to jeżdżące szroty? Kontrole ITD sugerują jednoznaczne wnioski

Autobusy komunikacji miejskiej to jeżdżące szroty? Kontrole ITD sugerują jednoznaczne wnioski

Podaj dalej

Inspektorzy ITD przeprowadzili szereg kontroli autobusów miejskich, podmiejskich oraz międzymiastowych. Akcja miała miejsce w trzech miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Praktycznie co 3 pojazd miał mniej lub bardziej znaczące usterki.

Wtorkowa (21 stycznia) akcja kontroli autobusów trwała 10 godzin. Rozpoczęła się już o 4.00 nad ranem i była prowadzona przez ITD w Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku. Inspektorzy kontrolowali autobusy, którymi regularnie podróżują pasażerowie linii komunikacji miejskiej, podmiejskiej i międzymiastowej.

Łącznie skontrolowano aż 89 pojazdów należących do 10 różnych przewoźników. Niestety spora część z nich nie przeszła pozytywnie weryfikacji. Kontrole wykonane w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów ujawniły sporo usterek. Między innymi wycieki płynów eksploatacyjnych, nierównomierną siłę hamowania, nadmierne luzy na połączeniach układu kierowniczego, uszkodzone lub zużyte opony.

Z powodu złego stanu technicznego inspektorzy zatrzymali 34 dowody rejestracyjne. W trzech przypadkach konieczne było wydanie zakazu dalszej jazdy, a w stosunku do dziewięciu autobusów inspektorzy zdecydowali o ograniczeniu ruchu, np. nakazali wolniejszą jazdę, czy zjazd do bazy.

To jednak nie koniec. Kujawsko-pomorska ITD zapowiada kolejne kontrole taboru miejskiego, podmiejskiego i międzymiastowego.

Po kontroli ITD trafił do aresztu na 26 dni, choć sama kontrola przebiegła bez żadnych zarzutów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News