Auer wygrywa pierwszą odsłonę

Auer wygrywa pierwszą odsłonę

Podaj dalej

Lider klasyfikacji punktowej DTM, Lucas Auer, powiększył swoje prowadzenie w mistrzostwach dzięki zwycięstwu w sobotnim wyścigu DTM na torze Lausitzring.

Startujący z pole position kierowca Mercedesa szybko odjechał reszcie stawki i kontrolował przebieg wyścigu, tracąc pozycję lidera jedynie w okresie pit stopów. Ostatecznie minął linię mety z przewagą 3,5 sekundy nad swoim zespołowym kolegą Robertem Wickensem, choć ta po wszystkich pit stopach wynosiła aż 7 sekund.

Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Rene Rast za kierownicą Audi RS5 DTM z teamu Rosberg – jego strata do lidera wyniosła nieco ponad 12 sekund.

Na czwartym miejscu dzisiejszy wyścig ukończył Maxime Martin, który stracił podium na rzecz Rasta przez słabszą wizytę w alei serwisowej. Tuż za nim flagę w biało-czarną szachownicę ujrzał Mike Rockenfeller, który nie był w stanie powtórzyć swojego podium z pierwszego wyścigu sezonu 2017 na Hockenheim.

Gary Paffett dzięki mądrej strategii i szybkiemu zjazdowi na wymianę opon ukończył wyścig na szóstym miejscu i awansował na fotel wicelidera w klasyfikacji punktowej sezonu.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News