Audi zainwestuje niemal 100 milionów euro w infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych na terenie własnych fabryk

Audi zainwestuje niemal 100 milionów euro w infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych na terenie własnych fabryk

Podaj dalej

Do połowy 2022 r. Audi wyposaży jedno na dziesięć miejsc parkingowych na terenach swoich fabryk w możliwość ładowania samochodów elektrycznych. Większość z nich będzie jednocześnie dostępna dla osób spoza firmy. Ta niezależna koncepcja jest największym projektem infrastrukturalnym w zakresie ładowania samochodów realizowanym przez koncern z Ingolstadt.

Audi jest już w trakcie budowy ponad 4500 punktów ładowania pojazdów elektrycznych, przyczyniając się w ten sposób do przemian energetycznych w transporcie prywatnym. Kierownik projektu budowy stacji ładowania na terenie fabryk Audi jest odpowiedzialny nie tylko za stawianie samych punktów ładowania, ale również za zarządzanie energią i oprogramowaniem dla kompleksowej usługi ładowania.

W samym tylko głównym zakładzie Audi w Ingolstadt będzie dostępnych 3500 punktów ładowania. W Neckarsulm będzie tych punktów 1000, a w Brukseli i w Győr nieco poniżej 100 w każdym. Infrastruktura do ładowania zostanie zbudowana również w fabryce w San José Chiapa w Meksyku. Można tu przypomnieć, że Audi oferuje już możliwość ładowania pojazdów w swym centrum szkoleniowym na lotnisku w Monachium. Łączny budżet całego projektu wynosi prawie 100 mln euro.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News