Audi TT Cup na ulicznym torze

Audi TT Cup na ulicznym torze

Podaj dalej

Puchar Audi Sport TT Cup, po gościnnym występie na Nürburgring, powraca na znajome tory. W najbliższą sobotę, 25 czerwca, oraz w niedzielę, 26 czerwca, przed kolejnymi wyścigami serii DTM zobaczyć będzie można zmagania młodych kierowców rozgrywane w ramach pucharu Audi.

image

Weekendowy wyścig na wymagającej, miejskiej trasie w Norymberdze, ma dla organizatorów Audi Sport TT Cup szczególne znaczenie. To zmagania „na własnym polu” czterech pierścieni, mogące przynieść wiele sportowych emocji. „W roku ubiegłym widzowie mogli zobaczyć dwa pełne napięcia wyścigi, obfitujące w wiele torowych pojedynków” – mówi kierownik projektu, Philipp Mondelaers. „Tylko sobotni deszcz popsuł nieco nastrój. Mam nadzieję, że w tym roku przez cały weekend będzie sucho.”

Liderem tabeli, z trzema zwycięstwami na koncie, jest Sheldon van der Linde z RPA. Temu zaledwie siedemnastoletniemu zawodnikowi po piętach depczą: trzeci w zeszłym roku, Niemiec, Dennis Marschall i Joonas Lappalainen z Finlandii. Obydwaj kierowcy, zdobywając punktowane miejsca na podium w Hockenheim i na torze Nürburgring, dowiedli swych aspiracji do mistrzowskiego tytułu. Za wygraną nie daje również polska zawodniczka, Gosia Rdest, mająca ambicje zajmowania coraz wyższych miejsc w tabeli. Teraz, na szybkim torze długości 2,3 kilometra, wszyscy oni chcą wykorzystać swoje doświadczenie z pierwszego sezonu w Audi Sport TT Cup. „Norisring jest wspaniałym torem, wymaga jednak ogromnej dyscypliny. Ponieważ nie ma na nim praktycznie miejsca na ucieczki, wszyscy zawodnicy muszą się koncentrować na bezpośredniej walce” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing.

Wśród kierowców startujących gościnnie, o zwycięstwo zawalczy piłkarski trener znany z Bundesligi, Michael Henke. Ten 59-latek był między innymi drugim trenerem Borussii Dortmund oraz FC Bayern Monachium. Od 2013 roku Henke pracuje w FC Ingolstadt.

Zmagania na torze Norisring zainauguruje wolny trening w piątek, 24 czerwca, o godz. 15.50. Trzydziestominutowa runda kwalifikacyjna rozpocznie się w sobotę, 25 czerwca, o godz. 8.30. Pierwszy z wyścigów ruszy tego samego dnia o godz. 16.20. Wyścig niedzielny wystartuje o godz. 15.00. Cała impreza transmitowana będzie na żywo, na www.audimedia.tv. Stacja telewizyjna SPORT1 pokaże obydwa wyścigi w całości. Ich retransmisja w sobotę rozpocznie się o godz. 19.15, a w niedzielę o godz. 18.30.

Audi Sport TT Cup 2016 zbliża się dopiero do półmetka (najbliższy weekend to trzecia runda z siedmiu), a już ruszyło poszukiwanie talentów na rok 2017. Formularz uczestnictwa w sezonie Audi Sport TT Cup 2017 dostępny jest na stronie internetowej: www.audi-motorsport.com/de/de/tt-cup.html

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News