Audi Sport TT Cup wjeżdża na tor Hungaroring

Audi Sport TT Cup wjeżdża na tor Hungaroring

Podaj dalej

Kwestia, kto zwycięży w tym sezonie wyścigów Audi Sport TT Cup, może rozstrzygnąć się już w najbliższy weekend na torze Hungaroring. W szóstej z siedmiu rund wyścigów pucharu, wystartują również gościnnie dwie gwiazdy Mistrzostw Świata Superbike FIM (WorldSBK), Chaz Davies i Xavier Forés.

Audi TT cup #4, Joonas Lappalainen
Audi TT cup #4, Joonas Lappalainen

Wyścigi serii Audi Sport TT Cup tradycyjnie towarzyszyć będą kolejnej rundzie DTM i odbędą się w Budapeszcie w dniach 24 i 25 września.

Sezon Audi Sport TT Cup 2016 jest już na ostatniej prostej. Podczas przedostatniego wyścigowego weekendu w tym roku, Joonas Lappalainen może przed czasem zostać nowym mistrzem. 18-letni Fin, po dwóch zwycięstwach na torze Nürburgring, ma 197 punktów i 17 punktów przewagi nad będącym na drugim miejscu Niemcem, Dennisem Marschallem. Następcą ubiegłorocznego zwycięzcy, Polaka, Jana Kisiela, mają jeszcze realne szanse zostać Duńczyk Nicklas Nielsen i Sheldon van der Linde z RPA, z odpowiednio 166 i 163 punktami. Broni w walce o jak najlepszy wynik nie składa również polska zawodniczka, Gosia Rdest, plasująca się pośrodku stawki.

Kierownik projektu, Philipp Mondelaers, cieszy się z pierwszego wyścigu serii na Węgrzech: „Weekend wyścigów jest dla nas czymś szczególnym. Po Zandvoort, Budapeszt jest drugim zagranicznym torem w tym sezonie. Hungaroring jest bardzo wymagającym torem, którego nasze młode talenty jeszcze nie znają. Walka w klasyfikacji generalnej jest niezwykle emocjonująca. Cieszę się na dwa wspaniałe wyścigi i na wielu widzów na otwartych trybunach. Cieszę się z pobytu na Węgrzech tym bardziej, że nasz zakład w Győr, gdzie produkowane jest Audi TT, jest oddalony o niecałe dwie godziny jazdy samochodem.”

W klasyfikacji kierowców – gości, na Hungaroring wystąpią dwie gwiazdy wyścigów motocyklowych. Brytyjczyk Chaz Davies i Hiszpan Xavi Forés, w Mistrzostwach Świata Superbike jeżdżą na Ducati 1199 Panigale R. W roku 2011, Davies został Mistrzem Świata Supersport i przeszedł wtedy do WorldSBK. 29-letni obecnie zawodnik świętował do tej pory 13 zwycięstw w tej serii i znajduje się aktualnie na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej. 30-letni Forés był m.in. mistrzem Europy Superstock 1000 w roku 2013, a w 2014 wygrał mistrzostwa Superbike IDM. „W przeszłości kilku motocyklistów udowodniło już, że są szybcy również na czterech kołach” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Jestem przekonany, że dadzą wspaniałe przedstawienie i stawią czoła naszym stałym zawodnikom w czystej walce.”

Weekend wyścigów na torze Hungaroring rozpoczyna się wolnym treningiem w piątek, 23 września, o godz. 14.35. Runda kwalifikacyjna rozpocznie się w sobotę o godz. 11.30. Pierwszy, 30-minutowy wyścig wystartuje o godz. 16.20. W niedzielę, o godz. 11.45, będzie miał miejsce drugi wyścig na tym samym dystansie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News