Audi Sport TT Cup ponownie na torze Nürburgring

Audi Sport TT Cup ponownie na torze Nürburgring

Podaj dalej

Po ośmiotygodniowej przerwie w Audi Sport TT Cup, w najbliższy weekend młode, międzynarodowe talenty znów zagoszczą na torze wyścigowym. W programie, w ramach mistrzostw DTM na torze Nürburgring w sobotę, 10 września oraz w niedzielę, 11 września, odbędzie się wyścig pucharu marki Audi.

Tayfun Baydar (D)

To będzie kolejne poważne starcie dla 16 stałych uczestników pucharu Audi Sport TT Cup. Wyścig na torze Nürburgring jest piątym z siedmiu weekendów z wyścigami. W Eifel młode talenty chcą udowodnić, iż wykorzystały dobrze letnią przerwę i przygotowały się skrupulatnie do następnego wyścigu. W programie ramowym 24-godzinnego wyścigu, puchar marki Audi gościł już pod koniec maja tego roku. Teraz młodzi kierowcy będą tam jako część mistrzostw DTM. „Na torze Nürburgring kierowcy zaserwowali już widzom emocjonujące wyścigi i również tym razem wierzę w to mocno”, mówi kierownik projektu, Philipp Mondelaers.

Dennis Marschall przybędzie do Eifel jako prowadzący w klasyfikacji łącznej z siedmioma punktami przewagi nad nowicjuszem Sheldonem van der Linde (RPA). W maju Marschall i van der Linde zwyciężyli każdorazowo w jednym z dwóch wyścigów. „Walka o prowadzenie jest zacięta, ale zawsze fair”, mówi Chris Reinke, kierownik Audi Sport customer racing. „Również w pozostałej grupie kierowców podczas ośmiu wyścigów sezonu różnice były zawsze bardzo niewielkie. I tak tego sobie życzymy.”

Weekend wyścigów na torze Nürburgring rozpoczyna się wolnym treningiem w piątek 9 września, o godz. 15.50. W sobotę o godz. 11.30 rozpoczynają się kwalifikacje, po czym odbędzie się pierwszy 30 minutowy wyścig od godz. 18.10. W niedzielę będzie miał miejsce drugi wyścig od godz. 8.50, który również będzie trwał maksymalnie pół godziny.

Obydwa wyścigi transmitowane będą na żywo na www.audimedia.tv w Internecie oraz za pomocą aplikacji SmartTV „Audi MediaTV”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News