Audi Q3 drugiej generacji prosto z Węgier, produkcja rozpoczęta

Audi Q3 drugiej generacji prosto z Węgier, produkcja rozpoczęta

Audi Q3 drugiej generacji prosto z Węgier, produkcja rozpoczęta

Podaj dalej

Z taśmy produkcyjnej fabryki Audi na Węgrzech zjechało pierwsze Audi Q3 drugiej generacji. Nowa seria kompaktowego SUV-a oferowana będzie w pięciu różnych wersjach silnikowych.

Jeśli chodzi o paletę silników klienci mogą spodziewać się trzech wersji benzynowych i dwóch wysokoprężnych, wszystkie z napędem na przednią oś lub jako opcja z napędem na cztery koła quattro.

Audi Q3 to piąty model czterech pierścieni produkowany w Gyor. Wytwarzany jest na tej samej taśmie produkcyjnej co Audi A3 Limousine i Cabriolet oraz Audi TT Coupé i Roadster.

Dla potrzeb wytwarzania drugiej generacji nowego, sportowego Audi Q3, wybudowano nowy wydział montażu karoserii o powierzchni 80 tysięcy metrów kwadratowych i zainstalowano 700 nowych robotów produkcyjnych. Hala produkcyjna została postawiona w rekordowym czasie półtora roku. Z myślą o doskonaleniu umiejętności pracowników, w centrum szkoleniowym Audi Hungaria zamontowano nowe, innowacyjne komory robotyczne.

Audi Hungaria produkować może rocznie 160 tysięcy pojazdów, co czyni ten zakład jednym z największych producentów samochodów na Węgrzech. Spółka zatrudnia obecnie ponad 12 500 osób, z czego około 4500 bezpośrednio przy produkcji aut.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News