Audi po raz kolejny weźmie udział w cyklu Formuły E

Audi po raz kolejny weźmie udział w cyklu Formuły E

Audi po raz kolejny weźmie udział w cyklu Formuły E

Podaj dalej

Już za kilkanaście dni start kolejnego sezonu Mistrzostw Świata w Formule E ABB FIA. Team Audi Sport ABT Schaeffler będzie w tym sezonie bronił tytułu.

Kontenery zamknięte, dokumenty przesyłki skompletowane: w drogę wyrusza ponad osiem ton sprzętu należącego do Audi Sport ABT Schaeffler. Pierwszy przystanek to Ad Diriyah na przedmieściach stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadu. Tam, czekający już mechanicy odbiorą i przygotują na pierwszy wyścig sezonu oba egzemplarze Audi e-tron FE05.

15 grudnia, o godz. 15.00 czasu lokalnego, po raz pierwszy błyśnie zielone światło inaugurujące cały sezon wyścigów Formuły E. To pierwszy etap długiej podróży, która rozpoczęła się w roku 2017 premierą roboczego projektu w pełni elektrycznego bolidu wyścigowego.

Po zakończeniu pierwszego wyścigu w Arabii Saudyjskiej, zespół ruszy w dalszą drogę, odwiedzając Marakesz, Santiago de Chile, Mexico City, Hongkong i chiński ośrodek turystyczny Sanya. Samochody wyścigowe zostaną odesłane dopiero przed powrotem sezonu Formuły E do Europy, co nastąpi w kwietniu 2019.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News