Audi otrzymało nagrodę za... aplikację

Audi otrzymało nagrodę za... aplikację

Podaj dalej

Cyfrowy asystent planowania (dpa) to nowa aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne, takie jak np. iPad. W przyszłości ułatwi ona pracę planistów produktu i produkcji w Audi.

Prototyp tejże aplikacji zdobył dwie prestiżowe nagrody przyznawane w świecie stylistyki: nagrodę Red Dot Design Award w kategorii „Stylistyka narzędzi komunikacji” oraz nagrodę German Design Award.

W przyszłości, cyfrowy asystent planowania udostępni wspólną dla wszystkich pracowników Audi zajmujących się planowaniem produkcji platformę. Aplikacja ta da im dostęp do jednolitej, na bieżąco aktualizowanej bazy danych, umożliwiając w ten sposób współpracę w sieci pomiędzy zakładami czy departamentami znajdującymi się w różnych lokalizacjach. Automatycznie oblicza ona, a następnie rekomenduje pracownikom, najbardziej ekonomiczne warianty planowania i w przejrzysty sposób dokumentuje odpowiednie decyzje. Dzięki aplikacji dpa, proces planowania we wszystkich fabrykach Audi stanie się bardziej wydajny i efektywny.

Prototyp aplikacji był przez ostatnie dwa lata opracowywany przez międzywydziałowy zespół i jest obecnie pilotażowo wykorzystywany w jednej z części procesu planowania montażu modelu A3 w Ingolstadt. Jurorów dwóch renomowanych konkursów stylistycznych przekonał przede wszystkim intuicyjnie zaprojektowany interfejs użytkownika, przejrzyście prowadzący go do wszystkich potrzebnych informacji. Nagrodę Red Dot Design Award zespół projektowy odbierze już 26 października 2018 r. podczas gali w Berlinie, natomiast nagroda German Design Award zostanie mu wręczona 8 lutego 2019 r.

Od początku tego roku zespół projektowy, przy wsparciu ekspertów IT Audi, pracuje nad drugą wersją dpa. Celem prac jest zaprojektowanie aplikacji w wersji produkcyjnej i wdrożenie jej w przyszłości we wszystkich fabrykach Audi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News