Audi odkupi 25000 aut z wadliwym silnikiem TDI?

Audi odkupi 25000 aut z wadliwym silnikiem TDI?

Podaj dalej

SUVy Audi z zamontowanymi 3-litrowymi jednostkami TDI V6 nie będą mogły zostać naprawione celem uzyskania odpowiednich regulacji emitowania szkodliwych substancji, więc niemiecki producent będzie musiał odkupić je od swoich użytkowników.

landscape-1477074298-audi-q7-2008-1600-05-copy

Do tej pory słyszeliśmy tylko o Volkswagenie, który zaoferował swoim klientom w USA odkupienie ich samochodów napędzanych 2-litrowymi TDI-kami. Cała akcja może poszerzyć się o kolejne samochody z Grupy Volkswagena. Chodzi dokładnie o 3-litrową jednostkę TDI V6.

Według agencji Reuters, Audi rozpoczęło rozmowy ze swoimi klientami, a także władzami USA, dotyczące odkupienia 25.000 starszych samochodów, wyposażonych w jednostki nie spełniające wymagań emisji szkodliwych substancji. Niemiecka gazeta Der Spiegel podaje, że te 25.000 samochodów jest za stare, by mogły zostać naprawione we właściwy sposób.

Nie wiadomo nic odnośnie pozostałych samochodów Audi, jednak na portalu Automotive News czytamy oświadczenie wydane przez producenta z Ingolstadt. – Ciężko pracujemy przy porozumieniu amerykańskich instytucji nad rozwiązaniem sprawy wadliwego silnika 3.0 V6 TDI i dziękujemy naszym klientom za cierpliwość. 3 listopada odbędzie się specjalna konferencja, na której podejmiemy dalsze decyzje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News