Audi i Huawei podpisały protokół ustaleń dotyczący strategicznej współpracy

Audi i Huawei podpisały protokół ustaleń dotyczący strategicznej współpracy

Audi i Huawei podpisały protokół ustaleń dotyczący strategicznej współpracy

Podaj dalej

Audi pozyskało silnego partnera w dziedzinie rozwoju inteligentnie połączonych pojazdów. Koncern z Ingolstadt podpisał w Berlinie protokół ustaleń dotyczący strategicznej współpracy z chińską korporacją informatyczną i telekomunikacyjną Huawei.

Inteligentnie połączone pojazdy umożliwiają wymianę istotnych informacji pomiędzy samochodem, a otaczającym go środowiskiem. By tego dokonać, samochód potrzebuje stabilnego połączenia z internetem o wysokiej jakości. Rozwój tego typu komunikacji wymaga obecnie intensywnych badań i rozwoju.

Kooperacja pomiędzy Audi, a Huawei ma również na celu dalszy rozwój automatycznej jazdy oraz dalszą digitalizację usług w środowisku pojazdu. Strony uzgodniły ponadto, że wspólnie opracują programy szkoleniowe prowadzące do wzmocnienia umiejętności ekspertów w obu tych obszarach.

Dzięki współpracy z Huawei i chińskimi władzami, Audi zostało w roku 2017 pierwszym zagranicznym koncernem motoryzacyjnym biorącym udział w pionierskim projekcie wdrożenia standardu „LTE-V” na drogach publicznych miasta Wuxi we wschodnich Chinach. „LTE-V” to nowy standard telefonii mobilnej, stworzony specjalnie dla połączonych ze sobą samochodów. W tym standardzie kierowcy otrzymują dostęp do informacji drogowych przekazywanych w czasie rzeczywistym, dostarczanych dzięki połączeniu ich pojazdu z systemem sygnalizacji świetlnej i z monitoringiem video montowanym na skrzyżowaniach.

We wrześniu 2018, podczas organizowanej w Wuxi wystawy World Internet of Things Exposition projekt ten wejdzie w kolejną fazę, w której zastosowanych będzie jeszcze więcej aplikacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News