Audi i firma Hydro angażują się wspólnie w wykorzystywanie wyłącznie zrównoważonego środowiskowo aluminium

Audi i firma Hydro angażują się wspólnie w wykorzystywanie wyłącznie zrównoważonego środowiskowo aluminium

Audi e-tron Production at the CO2-neutral plant of Audi Brussels

Podaj dalej

Łańcuch dostaw przy produkcji Audi e-tron staje się coraz bardziej zrównoważony. Teraz aluminium wykorzystywane do produkcji obudów akumulatorów pierwszego w pełni elektrycznego SUV’a spod znaku czterech pierścieni jest również pozyskiwane w sposób zrównoważony i dostarczane przez specjalizującą się w tym firmę Hydro.

Materiał dostarczany przez firmę Hydro jest pozyskiwany i przetwarzany w sposób przyjazny środowisku i w społecznie akceptowalnych warunkach pracy, co zostało potwierdzone odpowiednim certyfikatem „łańcucha dostaw” wydawanym przez Aluminium Stewardship Initiative – ASI. ASI w październiku 2018 przyznało już Audi inny certyfikat – za zrównoważony montaż komponentów aluminiowych. Oznacza to, że blachy aluminiowe wykorzystywane w procesie produkcji obudów akumulatorów Audi e-tron są teraz w całym łańcuchu wartości wytwarzane w sposób odpowiedzialny: od wydobycia boksytów, aż po produkt końcowy.

Obaj partnerzy dążą do zrównoważonego rozwoju, jako ważnego celu w swojej strategii korporacyjnej i wspólnie chcą zmniejszyć emisję CO2 pochodzącą ze stosowania aluminium. Do roku 2025 Audi zamierza o około 30 procent w porównaniu z rokiem 2015 zmniejszyć emisję CO2 swoich produktów w ciągu całego cyklu ich życia. Istnieje przy tym ogromny potencjał w zakresie wykorzystania zrównoważonych i odpowiedzialnie wydobywanych zasobów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News