Audi e-tron Scooter: połączenie hulajnogi i deskorolki

Audi e-tron Scooter: połączenie hulajnogi i deskorolki

Audi combines e-scooter with skateboard

Podaj dalej

Audi e-tron Scooter to najnowszy produkt producenta z Ingolstadt. Jest to pojazd łączący zalety hulajnogi oraz deskorolki o masie dwunastu kilogramów.

Audi e-tron Scooter wyróżnia się jednak przede wszystkim sposobem prowadzenia – jak twierdzi producnet -przypominającym surfing po falach. Osoba kierująca ma zawsze jedną rękę wolną, ma możliwość rozglądania się dookoła i może dawać sygnały rękoma jak podczas jazdy na rowerze. Rozpoczęcie produkcji i sprzedaży Audi e-tron Scooter planowane jest na koniec roku 2020.

Kierownica pojazdu nie tylko daje stabilność, ale mieści też w sobie akumulator, całą elektronikę i wyświetlacz pokazując stan naładowania akumulatora. Prowadzący przyspiesza i hamuje wykorzystując obrotową manetkę na kierownicy. Dzięki rekuperacji – gdy e-tron Scooter hamuje i odzyskuje w ten sposób energię – jego zasięg to nawet 20 kilometrów, a maksymalna prędkość to 20 km/h. Hydrauliczny hamulec nożny dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

Indywidualni klienci będą mogli kupować Audi e-tron Scooter już pod koniec roku 2020. Możliwe jest również jego zastosowanie we flotach dla określonych grup użytkowników, np. dla mieszkańców nowoczesnych dzielnic mieszkaniowych w dużych miastach. Inną opcją jest też oferowanie tego pojazdu jako dodatku przy kupnie samochodu Audi e-tron. Mógłby być on wtedy ładowany leżąc w bagażniku samochodu i będąc podłączonym do specjalnego, znajdującego się tam gniazdka. Użytkownicy mogliby używać go do pokonania tzw. ostatniego kilometra np. z parkingu do domu lub do miejsca pracy.

Audi e-tron Scooter wyposażone jest w wymagane prawem oświetlenie diodowe: reflektor przedni, światło do jazdy w dzień, światło tylne i światło hamowania. Interfejs Bluetooth umożliwia stworzenie indywidualnych ustawień jazdy i zapewnia ochronę przed kradzieżą. Powierzchnia, na której stoi prowadzący może być pokryta drewnem lub karbonem, a sam pojazd może być szary lub czarny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News