Audi e-tron na zlocie nad jeziorem Wörthersee

Audi e-tron na zlocie nad jeziorem Wörthersee

Podaj dalej

Od 9 do 12 maja, nad jeziorem Wörthersee odbędzie się kolejny zlot GTI, a na nim pojawi się prototyp Audi e-tron. Sportowy, elektryczny SUV, będzie na przyczepie holować koncepcyjne Audi e-tron Vision Gran Turismo.

W tym roku zlot GTI nad jeziorem Wörthersee odbędzie się po raz trzydziesty siódmy. Jak za każdym razem, większość jego uczestników i fanów pojawi się na miejscu jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy. Dołączy do nich również Audi. Niemiecka marka przybędzie do austriackiego Reifnitz ze swym pierwszym w pełni elektrycznym modelem, czyli prototypem Audi e-tron.

Elektryczny SUV, pokryty specjalnym, nawiązującym do wysokonapięciowego napędu kamuflażem, ma zademonstrować swą przydatność w codziennym użytkowaniu. Oprócz jego sporego zasięgu, który wnosi ponad 400 km (wg standardów cyklu WLTP) oraz elektrycznego napędu na cztery koła quattro, auto ma również opcjonalny hak holowniczy, który oferuje nowe możliwości korzystania z elektrycznego samochodu, jak np. do celów sportu i rekreacji.

Prototyp na przyczepie transportować będzie koncepcyjny model Audi e-tron Vision Gran Turismo. Samochód stworzony pierwotnie w grze komputerowej w wirtualnych wyścigach na PlayStation 4 nabrał teraz realnych kształtów i pojawił się podczas wyścigów samochodów elektrycznych serii Formuła E. Od wyścigu w Rzymie, Audi e-tron Vision Gran Turismo służy tam jako wyścigowa taksówka.

Tagi: Audi e-tron, Vision Gran Turismo, samochody elektryczne, elektromobilność,

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News