Audi A6 na pięć gwiazdek

Audi A6 na pięć gwiazdek

Audi A6 na pięć gwiazdek

Podaj dalej

Nowe Audi A6 otrzymało najwyższe noty w teście bezpieczeństwa biernego Euro NCAP. Ten najważniejszy w Europie program testów bezpieczeństwa przyznał A6 pięć gwiazdek.

W punktacji Euro NCAP, A6 otrzymało najwyższe oceny we wszystkich najistotniejszych kryteriach: ochrony dorosłych pasażerów, bezpieczeństwa dzieci, ochrony pieszych i systemów wspomagania kierowcy.

Aktywnie wspomagające kierowcę systemy bezpieczeństwa, w tym automatyczne systemy hamowania awaryjnego w ruchu miejskim i poza terenem zabudowanym, odpowiadają za 20 procent z ogólnej oceny NCAP.

Nowe Audi A6 posiada między innymi standardowo montowany system Audi pre sense front, który pomaga zapobiegać kolizjom z innymi pojazdami, pieszymi i rowerzystami. Jednym z ważniejszych systemów jest też adaptacyjny asystent jazdy. System łączy w jedno funkcje adaptacyjnego tempomatu (adaptive cruise control) oraz asystenta toru jazdy (Audi active lane assist). Jego świetnym rozszerzeniem jest asystent wydajności. Asystent predyktywnie zwalnia i przyspiesza auto, wykorzystując do tego dane pozyskiwane z sieci Car-to-X, czujników, nawigacji i znaków drogowych.

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme – Europejski Program Ocen Nowych Samochodów), został powołany do życia w roku 1997. Jest to program oceny bezpieczeństwa samochodów osobowych, wspierany przez konsorcjum dwunastu podmiotów: ministerstw transportu, automobilklubów, towarzystw ubezpieczeniowych i instytutów badawczych z ośmiu państw europejskich. W Euro NCAP, pod względem bezpieczeństwa czynnego i biernego, testowane są prawie wszystkie nowe pojazdy. Rozbudowane wymagania testowe programu znacznie przekraczają obowiązujące normy nadane przez europejskich prawodawców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News