Aston Martin zdecydowany na DBX, pierwszy SUV już za rok

Aston Martin zdecydowany na DBX, pierwszy SUV już za rok

Podaj dalej

Plotek było wiele. Między innymi na temat nazwy pierwszego SUV-a w historii brytyjskiej marki. Teraz Aston Martin już nie ukrywa, że nowy model wejdzie do sprzedaży. Najpewniej w trzecim kwartale 2019.

Pierwsze podchody do zaatakowania segmentu SUV ze strony brytyjskiego producenta rozpoczęły się już w 2015 roku, kiedy zaprezentowano studyjny model tej klasy o nazwie DBX. I tak zostanie, mimo pojawiających się w mediach sugestiach, że Aston Martin nazwie pseudo-terenówkę jako Varekai.

Andy Palmer, CEO Aston Martin: Tym modelem chcemy na nowo zdefiniować klasę GT. Ten segment ciągle ewoluuje i wyznacza nowe trendy. Zwłaszcza w przypadku luksusowych modeli.

Aston Martin DBX jest pięciodrzwiowym SUV-em i w zasadzie tyle można wyczytać z danych od producenta. Obecnie auto po wielu godzinnych symulacjach jest testowane w różnych, czasami ekstremalnych, warunkach.

Aston Martin z resztą udostępnił oficjalnego video, na którym prezentuje częściowy potencjał DBX. Brytyjski SUV, który może stać się bezpośrednim konkurentem dla Lamborghini Urus, był także objeżdżany w Zielonym piekle na Nuerburgring.

Samochód jest pierwszym modelem, który będzie montowany w fabryce w St. Athan. W kolejnych latach dołączą do niego elektryczne auta budowane w centrali w Gaydon.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News