Aston Martin DB5 dostępny prawie dla każdego

Aston Martin DB5 dostępny prawie dla każdego

Aston Martin DB5 dostępny prawie dla każdego

Podaj dalej

Samochód najsłynniejszego agenta świata jest w sferze marzeń wielu facetów i nie tylko. Teraz każdy może go nabyć, ponieważ Grupa LEGO zaprezentowała nowy zestaw z serii LEGO Creator Expert James Bond.

Należący do Jamesa Bonda model Aston Martin DB5 z kultowego filmu „Goldfinger” z 1964 roku to najnowszy zestaw z serii LEGO Creator Expert, pełen gadżetów i akcesoriów prosto z warsztatu Q. Ten kolekcjonerski model stanowi świetną zabawkę dla fanów Astona Martina, filmów o Jamesie Bondzie i klocków LEGO. Jest to wierna replika znanego na całym świecie modelu z 1964 roku w skali 1:8, która odzwierciedla elegancję i ponadczasową finezję kultowego samochodu sportowego agenta 007.

Model zawiera wiele unikalnych gadżetów, które można zobaczyć w filmie „Goldfinger”, takich jak fotel z wyrzutnią na siedzeniu pasażera, obrotowe tablice rejestracyjne, chowany komputer śledzący, urządzenie śledzące radar, schowek w drzwiach na telefon, kuloodporna osłona tylnego okna, frontowe karabiny maszynowe, które wysuwają się po pociągnięciu w tył skrzyni biegów, a także ostrza do przecinania opon na kołach.

Karoseria, pomalowana zgodnie z oryginałem na kolor Silver Birch, jest płynnie wymodelowana i gładko wykończona w ten sam sposób, co oryginalny model Astona Martina. Auto ma pochyłe reflektory oraz lakierowany srebrny front i tylne zderzaki. Model posiada także wyprofilowane felgi ze srebrnego drutu, charakterystyczne spoilery oraz logo Aston Martin. Wystarczy nacisnąć maskę, aby pokazał nam się sześciocylindrowy silnik, a po otwarciu drzwi można znaleźć telefon w tajnej skrytce.

Model ma wymiary: ponad 10 cm wysokości, 34 cm długości, 12 cm szerokości. Składa się z 1 290 elementów LEGO i jest odpowiedni dla dzieci od 16 roku życia. Aby samochód LEGO Creator Expert James Bond™ Aston Martin DB5 powstał, zostały wyprodukowane zupełnie nowe klocki LEGO: lakierowane bębnowo elementy (zakrzywiony łącznik, płytka 2×4 oraz belka o długości 1 modułu), a także płytka 1×2 z nadrukowaną kratownicą.

Zestaw LEGO Creator Expert James Bond™ Aston Martin DB5 (10262) będzie dostępny na rynku od 1 sierpnia w cenie 699,99 PLN w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie na stronie www.LEGO.pl.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News