Aston Martin 003 - Brytyjczycy szykują rywala dla McLarena Senna i LaFerrari

Aston Martin 003 - Brytyjczycy szykują rywala dla McLarena Senna i LaFerrari

Aston Martin 003 – Brytyjczycy szykują rywala dla McLarena Senna i LaFerrari

Podaj dalej

Aston Martin planuje poszerzyć ofertę hipercar-ów o nowe coupe. Model 003 ma zadebiutować pod koniec 2021 roku.

Aktualnie wśród najmocniejszych w ofercie modeli brytyjskiego producenta jest Valkyrie o mocy 1000 koni oraz mocniejsza odmiana Valkyrie AMR Pro (o kodach odpowiednio 001 i 002). Oba modele zostały zaprojektowane we współpracy z zespołem wyścigowym F1 Red Bull Racing i pojawią się w sprzedaży w przyszłym roku.

003 powalczy z McLarenem i Ferrari

Model ten będzie tańszy niż Valkyrie, która wyceniana jest na kwotę od 2 do 3 milionów funtów. Walkiria będzie edycją limitowaną do zaledwie 150 samochodów. 003 ma być z kolei potomkiem topowego hiper-cara. Sprzedaż 003 będzie ograniczona do 500 sztuk.

Andy Palmer, CEO Aston Martin: Linia hipersamochodów pomoże naszej firmie wprowadzić na rynek samochód sportowy o średniej mocy, który pojawi się w ciągu dwóch lat. Chcemy rzucić wyzwanie Ferrari 488. Modele 001, 002, 003 mają za zadanie stworzenie wiarygodności i autentyczności w tym segmencie, w których nigdy wcześniej nie braliśmy udziału.

Hypercar 003 będzie bezpośrednim rywalem dla McLarena Senna, który kosztuje 750 000 funtów a jego produkcja zostanie ograniczona do 500 egzemplarzy. Ferrari z kolei posiada w swoim portfolio LaFerrari, jednak jego cykl życia dobiega końca – Włosi nie mają w planacj jego następcy, przynajmniej do 2022 roku.

Aston Martin twierdzi, że 003 będzie dostępny na wszystkich rynkach, zarówno w konfiguracji z kierownicą po lewej, jak i prawej stronie.

Prawdopodobnie pod maską zostanie zamontowana wersja silnika V-12 z hybrydowym układem napędowym zapożyczonym od serii Valkyrie. Będzie jednak dostosowano zdecydowanie bardziej do codziennej jazdy, oferując większą praktyczność.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News