Apple chce kupić McLarena?

Apple chce kupić McLarena?

Podaj dalej

W świecie motoryzacji od jakiegoś już czasu plotkuje się o tym, że Apple ma zamiar wykupić akcje McLarena. Firma produkująca telefony szykuje się do wejścia na ten rynek i zdaniem właścicieli najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z legendą Formuły 1.

O możliwościach przejęcia brytyjskiej spółki przez Amerykanów donosi Financial Times. Apple już zaprzeczyło tym pogłoskom, ale to nie jest nic nowego. Włodarze koncernu z Cupertino przed dwoma lata także odcinali się od plotek o zakupie Beats Electronics, a potem okazało się, że transakcja doszła do skutku.

mclaren-p1-bahrain-773-crop5184x2670_resize

McLaren wydał niedawno oficjalny komunikat, że nie prowadzi żadnych negocjacji z Apple, ale może to mieć też związek z tym, że potwierdzenie takich informacji negatywnie wpłynie na wartość rynkową brytyjskiej firmy. Nie jest jednak tajemnicą, że Amerykanie od kilku lat pracują nad projektem Titan, którym mają się zajmować między innymi inżynierowie podkupieni z Tesla Motors. Producent iPhone’ów i iPadów raczej nie chce wchodzić do Formuły 1, natomiast przedmiotem ich zainteresowania są nowoczesne technologie, nad którymi pracuje McLaren.

Mówi się o tym, że Apple może zostać partnerem strategicznym brytyjskiej spółki, ale to na razie są domysły. Na jakiekolwiek konkretne informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News