Antyradar "Yanosik" porozumiał się z policją. Planują wspólne działania

Antyradar "Yanosik" porozumiał się z policją. Planują wspólne działania

84-116781.1200

Podaj dalej

W dniach 31.12.2019 – 1.01.2020 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przeprowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”. Partnerami działań jest Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A.

Celem akacji jest uświadamianie kierującym zagrożeń wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz w stanie tzw. nieświadomej nietrzeźwości. Termin działań wybrano nieprzypadkowo w okresie Sylwestra, albowiem w tym czasie chętnie sięgamy po alkohol.

Powinniśmy jednak pamiętać, że każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu, jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje. Jeśli więc zdecydujemy się pojechać na zabawę sylwestrową to najlepiej taksówką lub innym środkiem transportu. Zaoszczędzimy sobie w ten sposób sporo nerwów i problemów.

Jednym z elementów akcji „Myśl Trzeźwo” będzie rozwiązanie quizu w aplikacji Yanosik, który opiera się na zagadnieniach związanych ze spożywaniem alkoholu i prowadzeniem pojazdu. Ponadto działania będą wspierane emisją spotu przez firmę Screen Network, na ekranach LCD rozlokowanych na terenie całego kraju.

Przypominamy, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest też nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę, warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości. Badanie takie można wykonać w jednostkach Policji.

W okresie Sylwestra funkcjonariusze policji będą na drogach sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Dwóch desperatów w niemieckich samochodach próbowało uciekać przed policją. Ten w Audi miał 4 promile [wideo]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News