Andrzej Gołota dostał w prezencie bardzo rzadko spotykany na drogach samochód

Andrzej Gołota dostał w prezencie bardzo rzadko spotykany na drogach samochód

Podaj dalej

Znany Polski pięściarz Andrzej Gołota otrzymał od swojej żony rzadko spotykany w Polsce samochód. Sportowiec na swoje 51 urodziny dostał nową Teslę Model S.

Pani Mariola wybrała samochód, który po pierwsze jest ekologiczny, a po drugie ma bardzo dobre osiągi. Model S – P100D Gołotów ma moc 772 KM oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 931 Nm. Auto rozpędza się do 100 km/h w 2,7 s a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Przeciwnicy elektryków pewnie już będą wyśmiewali zasięg bezemisyjnego auta. W tym konkretnym wypadku zarzuty te będą bezpodstawne. Tesla Andrzeja Gołoty dzięki dużej baterii, mającej 100 kWh, na jednym ładowaniu może pokonać nawet 613 km.

Pani Marioli szczególnie spodobał się duży ekran wewnątrz samochodu i dostępna funkcja autopilota. Żona pięściarza jest zachwycona także osiągami i ma nadzieję, że małżonek da się jej czasem przejechać.

Tesla Model S w specyfikacji P100D kosztuje w Stanach Zjednoczonych, w przeliczeniu na złotówki, 461 tys. zł, ale takie samo auto w Niemczech to już wydatek 630 tys. zł.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News