Amerykańska Corolla

Amerykańska Corolla

Podaj dalej

Nowa Toyota Corolla, która będzie dostępna na amerykańskim rynku w przyszłym roku, ma zmieniony przód, nowe systemy bezpieczeństwa oraz unowocześnione wnętrze.

Grill samochodu jest trochę węższy niż w europejskiej wersji. Z przodu zobaczymy też pełne światła typu LED i nowe obręcze kół. We wnętrzu znajduje się nowa tapicerka oraz zmodyfikowane przełączniki i kratki nawiewów powietrza. Amerykańska Corolla będzie wyposażona w czterocylindrową, 1,8-litrową jednostkę napędową o mocy 140 koni mechanicznych, która będzie sprawnie działać dzięki automatycznej skrzyni biegów CVT.

corolla-2_resize

Innowacją jest pakiet Toyota Safety Sense w oznaczeniem P. W najnowszej wersji czujnik laserowy zostanie zastąpiony przez radar, który ma znacznie większy zasięg działania. Dzięki temu system awaryjnego hamowania wykrywa nie tylko samochody, ale również pieszych. Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu ma korygować tor jazdy, a na liście wyposażenia znajdziemy też aktywny tempomat. Oprócz tego TSS posiada znaną z poprzedniego pakietu funkcję rozpoznawania znaków drogowych oraz automatyczne światła drogowe, które przełączają się na światła mijania, kiedy system wykryje inne pojazdy na drodze.

W tym roku pojazd obchodzi swoje 50. urodziny. Pierwsza Corolla wyjechała z fabryki w Tokio w 1966 roku, a już osiem lat później zyskała miano najlepiej sprzedającego się samochodu w historii i tak jest do teraz. Do tej pory Toyota sprzedała ponad 43 miliony egzemplarzy tego auta, podczas gdy żaden inny samochód nie został sprzedany w liczbie przekraczającej 40 milionów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News