Alpina B7 - prosto z targów w Genewie do poznania w Poznaniu

Alpina B7 - prosto z targów w Genewie do poznania w Poznaniu

Alpina B7 – prosto z targów w Genewie do poznania w Poznaniu

Podaj dalej

To mimo wszystko manufaktura, bo w zasadzie w porównaniu z dużymi koncernami motoryzacyjnymi jak chociażby BMW, marka Alpina potrafi zrobić z czegoś, jeszcze większe coś. A takie coś pojawi się podczas polskiego Poznań Motor Show. W roli głównej Alpina B7.

Z ziemi szwajcarskiej do polskiej

Kto był w Genewie, podczas marcowego salonu motoryzacyjnego w halach Palexpo, zapewne zauważył nowy produkt (to za dużo powiedziane), poliftingowy produkt BMW Alpina B7. Napędza je 4,4-litrowy silnik V8 bi-turbo o mocy 608 KM. Do tego pakietu tuner Alpina proponuje 800 Nm momentu obrotowego, który teraz dostępny jest już od 2000 obr./min.

Wg. fabrycznych danych, poprawiona, „alpinowska” może pochwalić się takimi osiągami: od 0 do 100 km/h rozpędza się w około 3,6 s. a maksymalnie osiąga na prostej 330 km/h.

Do kupienia w Polsce

Podrasowane modele BMW przez tunera Alpina, można bezpośrednio dostać nad Wisłą. Niekoniecznie w Poznaniu, gdzie lada chwila Poznań Motor Show 2019, a w salonach Auto Fus Group, jednego z cenionych dealerów bawarskiej w Polsce. W ofercie importera znaleźć z resztą można inne „rarytasy” – modele marki McLaren (m.in. 720S Spider) oraz Rolls-Royce (model Cullinan).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News