Alfa Romeo stworzy SUV-a?

Alfa Romeo stworzy SUV-a?

stelvio_resize

Podaj dalej

Pierwszy SUV w historii Alfy Romeo może zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku. Stelvio ma być stylistycznie inspirowane najnowszym dzieckiem producenta – Giulią. Pojazd może pojawić się na Motor Show w Los Angeles. Impreza odbędzie się w dniach 18-27 listopada.

Władze firmy zdają sobie sprawę, że mają duże opóźnienia. Produkcja Giulii rozpoczęła się dopiero 10 miesięcy po prezentacji we włoskim mieście Arese. Alfa chce nadgonić stracony czas i dlatego jeszcze w tym roku powinniśmy zobaczyć model Stelvio.

Stelvio_projekt

Samochód ma być dostępny w dwóch wersjach napędu: na tylną oś oraz na cztery koła. Dodatkowo przyszli klienci będą mogli wybierać z trzech wariantów silnikowych. Ma być dostępny diesel o pojemności 2,2 litra, dwulitrowy benzyniak oraz 2,9-litrowe V6 o mocy 500 koni mechanicznych.

Stelvio nie powinno być ostatnim słowem Alfy Romeo. Włosi chcą odbudować nadszarpnięty wizerunek firmy i stać się pełnoprawnym graczem w segmencie premium. W związku z tym w ciągu najbliższych czterech lat mają zaproponować sześć nowych modeli.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News