Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio nagrodzona w konkursie Carwow Awards 2018

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio nagrodzona w konkursie Carwow Awards 2018

171206_Alfa-Romeo_Stelvio-Quadrifoglio_04

Podaj dalej

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio została nagrodzona tytułem „Driver’s Award” w prestiżowym konkursie Carwow Awards 2018 poświęconym nowościom motoryzacyjnym. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Shard, najwyższym londyńskim wieżowcu zaprojektowanym przez włoskiego architekta Renza Piana.

Zwycięzca „Driver’s Award” został wybrany przez jury złożone z ekspertów Carwow, które uznało Stelvio Qauadrifoglio, SUV-a marki Alfa Romeo, za najmocniejszego w historii SUV-a zaprojektowanego do jazdy szosowej. Stelvio Qauadrifoglio wyprzedził poważnego konkurenta, jakim była Mazda MX-5.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, mająca napęd na cztery koła, jest wyposażona w najmocniejszy silnik benzynowy 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy 510 KM umożliwiający osiągnięcie maksymalnej prędkości 283 km/h i przyspieszenia od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy.

Co ciekawe, auto ma w standardzie mechanizm różnicowy AlfaTM Active Torque Vectoring. Oznacza to, że dwa elektronicznie sterowane sprzęgła w tylnym mechanizmie różnicowym umożliwiają niezależne sterowanie momentem obrotowym poszczególnych kół.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News