Jeden z ostatnich modeli produkowanych z silnikiem Volkswagena 1.8T! O jakie auto chodzi?

Jeden z ostatnich modeli produkowanych z silnikiem Volkswagena 1.8T! O jakie auto chodzi?

volkswagen diesel logo

Podaj dalej

Dysponujesz budżetem od około 20 000 do 30 000 złotych i chcesz kupić 12-letni niezawodny samochód, ale boisz się, że nowoczesne silniki będą się psuły? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie ten model Seata.

O jakie auto dokładnie chodzi?

Mamy na myśli model Exeo. Właśnie w tym aucie, jako jednym z ostatnich w grupie Volkswagen AG zdecydowano się na montaż silnika benzynowego 1.8T. To kultowa jednostka z długą tradycją, która była obecna w większości Volkswagenów, Seatów i Audi od lat 90. Można ją też znaleźć właśnie w Exeo. Samochód był oferowany z tym silnikiem prawie do końca 2009 roku.

Audi A4
Fot. Audi

Seat Exeo to tak naprawdę Audi A4 B7

To nie żart, samochód w bardzo dużym stopniu bazuje na tym modelu Audi. Niech Was nie zmylą nowe reflektory, inne tylne lampy i przemodelowane zderzaki czy zupełnie zmodyfikowany grill. To A4 B7, tylko trochę młodsze. Samochód jest solidny i trwały. Jeszcze w tamtych czasach producenci nie oszczędzali tak na swoich autach.

Seat-Exeo_ST
Fot. Seat

Dlatego naszym zdaniem jest to model godny zakupu. Jeśli z najdziecie zadbany egzemplarz, to samochód ten posłuży Wam przez kolejne lata. Gwarantuje standard Audi, ale w cenie Seata. Co prawda A4 B7 kosztuje podobnie, ale jest też kilka lat starsze.

Fot. pixabay.com, Volkswagen, Seat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News