Zwariowany polski mechanik przerobił diesla na gaz! Zobacz co wyszło z tego szalonego połączenia! [wideo]

Zwariowany polski mechanik przerobił diesla na gaz! Zobacz co wyszło z tego szalonego połączenia! [wideo]

Podaj dalej

Diesel na gaz? Czy to możliwe? Jak najbardziej, są firmy w Polsce, które montują instalacje gazowe do samochód z silnikami wysokoprężnymi. Najczęściej na LPG przerabia się auta dostawcze, które robią duże przebiegi, wożą ciężkie ładunki i dużo palą. Nie jest to jednak powszechne.

Diesel na gaz w wykonaniu Youtubera mechanika

Słynny polski mechanik youtuber postanowił przerobić swój silnik Diesla na gaz na własną rękę. W filmie prezentuje jak zamontował poszczególne komponenty instalacji LPG. Mechanik tłumaczy, że ustawienie wtrysku wymaga precyzji. Każdy nawet najmniejszy błąd może skończyć się wybuchem silnika i koniecznością przeprowadzenia remontu tak zepsutej jednostki.

Aby nie ryzykować uszkodzenia nowoczesnego silnika Diesla, Profesor Chris postanowił zagazować stare Volvo V70 z 5-cylindrowym motorem 2.5 TDI. To stara i sprawdzona konstrukcja Volkswagena, która bezawaryjnie jest w stanie pokonać przebieg rzędu nawet 800 000 km. Moc tego silnika Diesla to 140 KM. Szwedzkie kombi z takim motorem rozpędza się do 100 km/h w 10,2 s. Oprócz dokładnego omówienia zasady działania LPG w dieslu, Profesor Chris pojechał autem na jazdę próbną, żeby pokazać to w praktyce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News