Zobacz porównanie najbardziej kultowych generacji Audi RS4 i RS2! Która jest najszybsza? [WIDEO]

Zobacz porównanie najbardziej kultowych generacji Audi RS4 i RS2! Która jest najszybsza? [WIDEO]

Wyścig Audi RS4

Podaj dalej

Ekpia brytyjskiego kanału motoryzacyjnego carwow porównała najbardziej kultowe generacje Audi RS4 i RS2. Zabrakło właściwie tylko odsłony B8. Zobacz jak przez lata zmieniały się osiągi niemieckiego sportowego kombi.

Porównanie najbardziej kultowych generacji Audi RS4 i RS2

Historia serii RS4 zaczęła się tak naprawdę od protoplasty zbudowanego na bazie modelu 80. Było to Audi RS2 z 2,2-litrowym 5-cylindrowym doładowanym silnikiem o mocy 315 KM. Według danych katalogowych samochód ten rozpędza się do pierwszej setki w 5,4 s. To rewelacyjny wynik jak na auto z pierwszej połowy lat 90. Prędkość maksymalna RS2 również jest imponująca. Samochód rozpędza się aż do 262 km/h. Co ciekawe, konstrukcja została opracowana wspólnie z Porsche.

Kolejnym samochodem, który wziął udział w wyścigu jest Audi RS4 B5 z podwójnie doładowanym silnikiem V6 o pojemności 2,7 l. Jego moc to 380 KM. W tym przypadku osiągnięcie setki to kwestia zaledwie 4,9 s. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h, tak samo jak w przypadku wszystkich nowszych modeli.

W wyścigu wzięło udział też Audi RS4 B7 z wolnossącą jednostką benzynową V8 o pojemności 4,2 l i mocy 420 KM. Pierwsza setka pojawia się tutaj na prędkościomierzu po 4,8 s. Nie jest to zbyt duża różnica w porównaniu do poprzednika RS5 B5 co widać na filmie. Najszybsza okazała się oczywiście najnowsza generacja RS4 B9 z 2,9-litrowym podwójnie doładowanym silnikiem V6 o mocy 450 KM. Samochód osiąga 100 km/h w zaledwie 4,1 s i to ewidentnie widać na nagraniu.

Fot. Youtube/carwow

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News