Zobacz najdroższe auta na polskich portalach aukcyjnych. Kosztują miliony!

Zobacz najdroższe auta na polskich portalach aukcyjnych. Kosztują miliony!

Podaj dalej

Żeby kupić najdroższe auto nie trzeba jechać za granicę. Wiele luksusowych samochodów jest wystawianych również na polskich portalach aukcyjnych. Zobacz jakie luksusowe wozy sprzedają Polacy.

Najdroższe auta, które rozwijają prędkości powyżej 300 km/h

Jednym z najciekawszych drogich aut wystawionych w Polsce jest Ferrari 812 Superfast. Samochód ma 12-cylindrowy 800-konny silnik. Pierwszą setkę osiąga w zaledwie 2,9 s. Szacowana prędkość maksymalna tej włoskiej maszyny to około 340 km/h. Jak widać z wysoką ceną w parzę idą również kosmiczne osiągi. To z pewnością jeden z najszybszych seryjnych wozów w Polsce. Więcej o sprzedawanym w Katowicach egzemplarzu dowiecie się z aukcji. Jego cena to 738 000 euro.

Jeśli nie lubicie włoskiej motoryzacji i wolelibyście coś niemieckiego to warto zainteresować się Mercedesem SLR. To kolejna dobra inwestycja na przyszłość. Samochód skonstruował Mercedes wspólnie z brytyjską firmą McLaren. Ma 5,4-litrowy silnik V8 z kompresorem. Generuje moc 650 KM. Pierwszą setkę osiąga w 3,6 s. Jego prędkość maksymalna to 337 km/h. Jedno z najdroższych aut w Polsce kosztuje 3 490 000 złotych. Link do aukcji znajduje się tutaj.

Lamborghini Aventador
FOT. pixabay.com

Jednym z najdroższych aut dostępnych na polskich portalach aukcyjnych jest też Lamborghini Aventador SVJ z 12-cylindrowym silnikiem o mocy 770 KM. Auto rozpędza się do 100 km/h w 2,8 s. Jego prędkość maksymalna to 351 km/h. Samochód wystawiono za 5 250 000 zł, do negocjacji. Lamborghini jest w Warszawie, a więcej szczegółów o nim znajdziecie pod linkiem do aukcji.

Coś dla siebie znajdą również fani marki Porsche. W Gnieźnie wystawiono Porsche 911 GT2 RS w limitowanej do 200 sztuk wersji Clubsport. Najdroższe auto tej niemieckiej marki, które można kupić w Polsce zostało wystawione za 2 521 500 zł. Samochód ma 6-cylindrowy silnik typu bokser o mocy 700 KM. Rozpędza się do setki w 2,8 s. Jego prędkość maksymalna to 340 km/h. Auto ma klatkę bezpieczeństwa i specjalny kubełkowy fotel. To idealne auto do jazdy na torze. Link do aukcji tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News