Zobacz jakim samochodem jeździ słynny dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski!

Zobacz jakim samochodem jeździ słynny dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski!

Mercedes logo

Podaj dalej

Znany dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski i współtworzony przez niego projekt Kanał Sportowy cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. Nas, jako dziennikarzy motoryzacyjnych najbardziej jednak interesują samochody.

Jak połączyć pana Krzysztofa z motoryzacją?

W bardzo prosty sposób, można sprawdzić jakim samochodem jeździ. Na jednym z ostatnich filmów, widać auto znanego dziennikarza. To duży, luksusowy SUV – Mercedes GLE 350 e. Rodzinny samochód, który zapewnia wysoki komfort i całkiem przyzwoite przyspieszenie.

GLE
Fot. Mercedes

GLE 350 e ma pod maską silnik benzynowy o pojemności 2-litrów z turbodoładowaniem, motor ten jest jednak wspomagany jednostką elektryczną. Łączna moc zestawu wynosi imponujące 333 KM. Maksymalny moment obrotowy to w tym przypadku 440 Nm. Samochód osiąga pierwszą setkę w 6,9 s, a jego prędkość maksymalna to 210 km/h.

Mercedes-Benz-GLE
Fot. Mercedes

O czym świadczy zakup takiego samochodu?

Na pewno o tym, że pan Krzysztof nie interesuje się raczej samochodami sportowymi. Ceni luksus, komfort i wygodę. Taki właśnie jest Mercedes GLE. Może nie jest to tak ciekawe auto jak w przypadku piłkarzy, ale zakładamy, że pan Krzysztof takiego samochodu nie potrzebuje, ale niemiecki SUV dobrze spełnia jego oczekiwania.

Fot. pixabay.com, Mercedes

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News