Zobacz jak wygląda berlińska fabryka Tesli w Niemczech! Audi, BMW i Mercedes już mogą zacząć się bać! [WIDEO]

Zobacz jak wygląda berlińska fabryka Tesli w Niemczech! Audi, BMW i Mercedes już mogą zacząć się bać! [WIDEO]

Fabryka Tesli w Berlinie

Podaj dalej

O tym, że fabryka Tesli w Berlinie ruszyła już pełną parą wiedzą prawie wszyscy. Niezależnie od tego czy jesteś fanem tej amerykańskiej marki i aut elektrycznych, czy wolisz spalinówki a elektryki zupełnie Cię nie ruszają, powinieneś zobaczyć ten film.

To nagranie wideo naprawdę robi wrażenie

Tesla postanowiła nagrać wideo pokazujące fabrykę w Berlinie. Na nagraniu można zobaczyć plac pełen nowych aut tej amerykańskiej marki oraz to jak działa linia produkcyjna. Trzeba przyznać, że całe przedsięwzięcie robi kolosalne wrażenie. Powierzchnia fabryki jest naprawdę ogromna. Teraz Elon Musk będzie mógł szybciej dostarczać samochody do europejskich klientów.

Trzeba przyznać, że wybudowane w Berlinie fabryki Tesli to był strzał w dziesiątkę. Tym bardziej, że zapotrzebowanie na auta elektryczne w Europie cały czas rośnie. Widać to szczególnie w najzamożniejszych państwach. Transportowanie aut z USA byłoby dużo droższe niż wyprodukowanie ich na Starym Kontynencie.

Ile aut planuje produkować w tej fabryce Tesla?

Nawet do około pół miliona samochodów rocznie. Wartość giełdowa spółki obecnie szacowana jest na około 900 miliardów dolarów. W roku 2021 firma odniosła prawdziwy rynkowy sukces. Jej przychody wzrosły o niecałe 54 miliardy dolarów, co stanowi aż o 71% więcej niż w roku poprzednim. Jak widać, firma cały czas się rozwija i podbija kolejne rynki. Niemieccy producenci przespali boom na auta elektryczne i powoli starają się nadrabiać straty. Jak im to wyjdzie? To okaże się już wkrótce.

Właściciel auta elektrycznego ocenia jak użytkuje się w Polsce taki samochód!

Fot. YouTube/Kanał: Tesla

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News