Zobacz jak Volkswagen ekstremalnie testuje swoje auta przed wprowadzeniem na rynek! [WIDEO]

Zobacz jak Volkswagen ekstremalnie testuje swoje auta przed wprowadzeniem na rynek! [WIDEO]

Podaj dalej

Zobacz jak Volkswagen ekstremalnie testuje swoje auta przed wprowadzenie do sprzedaży. Agresywna jazda po żwirze, błocie, kałużach oraz po drodze pełnej dziur to nie wszystko. Prób jest znacznie więcej.

Zobacz jak Volkswagen ekstremalnie testuje swoje auta

Jak widać na filmie Volkswagen Golf 8. generacji był sprawdzany w bardzo różnych warunkach. Testowano zawieszenie i sztywność karoserii zarówno na różnego rodzaju nawierzchniach jak i w warunkach laboratoryjnych. Osoby przeprowadzające różnego typu próby wzięły pod uwagę również zmienne warunki pogodowe.

Sprawdzano też szczelność nadwozia. Co ciekawe, na koniec testów samochód został kompletnie rozebrany na części pierwsze. Zdemontowano nawet elementy poszycia karoserii, aby wszystko dokładnie obejrzeć. Zobaczcie sami, bo to bardzo ciekawy proces. Jak widać Volkswagen do testów podchodzi bardzo profesjonalnie. Ciekawe jak to wygląda w przypadku innych producentów.

Oczywiście nie są to testy egzemplarzy, które trafią później do klientów. To próby wykonywane na specjalnie przygotowanych egzemplarzach testowych. Trzeba sprawdzić jak samochód będzie zachowywał się w ekstremalnych warunkach, aby możliwie jak najbardziej wykluczyć ewentualne usterki i dopracować słabe punkty konstrukcji.

Fot. Youtube/REC Anything

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News