Zobacz jak to 700-konne BMW M3 rozpędza się do 300 km/h! Robi piorunujące wrażenie!

Zobacz jak to 700-konne BMW M3 rozpędza się do 300 km/h! Robi piorunujące wrażenie!

BMW M3 G80

Podaj dalej

BMW M3 G80 już w wersji seryjnej jest bardzo szybkim autem. Jednak w przypadku tego egzemplarza mamy do czynienia z zupełnie innym samochodem o mocy około 700 KM. Między odmianą bazową a tą jest ogromna przepaść w osiągach.

Jak przyspiesza BMW M3 G80 w serii?

Seryjna odmiana tego modelu wyposażona w napęd na 4 koła xDrive, osiąga pierwszą setkę w zaledwie 3,5 s. Auto dysponuje mocą 510 KM i maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 650 Nm. Jego prędkość maksymalna to 250 km/h. Po zdjęciu elektronicznego ogranicznika, auto jest w stanie pojechać nawet 280 km/h.

Pomysł na tanie auto z silnikiem V8! To BMW sprawdzi się wręcz idealnie!

Jak widać, już takie osiągi są imponujące i właściwie samochód o takich parametrach dla większości kierowców – nawet tych ze sportową żyłką – będzie w zupełności wystarczający. Jednak nie dla wszystkich. Zawsze znajdą się maniacy, którzy będą chcieli ,,wycisnąć’’ z auta jeszcze więcej.

Właśnie tak było w przypadku tego egzemplarza M3!

Właściciel zdecydował się na modyfikacje, dzięki którym moc wzrosła do około 700 KM. Jak po takim tuningu przyspiesza BMW M3 G80? Aby się o tym przekonać koniecznie musisz obejrzeć podlinkowany film. To auto robi ogromne wrażenie. Zarówno przy przyspieszeniu od 0 do 100 km/h, jak i osiągając 200 czy 300 km/h. Do tego nadal jest praktyczne. Można bez problemu zabrać na pokład 4 osoby. 5. jest raczej awaryjne. Auto ma też całkiem przyzwoity bagażnik.

Fot. YouTube/Kanał: AutoTopNL

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News