Zobacz jak przyspiesza pierwsze sportowe auto elektryczne Audi! Już nie będziesz chciał diesla, ani benzyny! [WIDEO]

Zobacz jak przyspiesza pierwsze sportowe auto elektryczne Audi! Już nie będziesz chciał diesla, ani benzyny! [WIDEO]

Podaj dalej

Na YouTubie pojawił się film z nagranym przyspieszeniem pierwszego sportowego auta elektrycznego Audi. Model RS e-tron GT pokazuje jak bardzo jednostki spalinowe są mało wydajne przy tych zasilanych prądem.

Pierwsze sportowe auto elektryczne Audi

Oczywiście silniki elektryczne też mają swoje wady. Kilka takich ostrych przyspieszeń i zasięg auta drastycznie spada. Brakuje też siarczystego dźwięku jak w motorach benzynowych 6-cylindrowych, V8 czy V12. Jednak przewagą jednostki elektrycznej jest dostępność dużego momentu obrotowego w pełnym zakresie obrotów silnika. Tego nie ma nawet w podwójnie doładowanym V8.

Jakie parametry techniczne ma pierwsze sportowe auto elektryczne Audi? 3,2 s do pierwszej setki, 10,5 s do 200 km/h i nic więcej nie trzeba dodawać. Moc jednostki elektrycznej to do 646 KM i moment obrotowy jest tutaj na poziomie 830 Nm. Prędkość maksymalna auta to około 250 km/h. To rewelacyjne osiągi, które mimo braku dźwięku dają naprawdę sporo emocji i radości z jazdy. Z resztą sami zobaczcie jak auto przyspiesza na filmie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News