Zobacz jak przyspiesza BMW M3 G80 z manualną skrzynią biegów! Ostatnie sportowe auto z taką przekładnią! [WIDEO]

Zobacz jak przyspiesza BMW M3 G80 z manualną skrzynią biegów! Ostatnie sportowe auto z taką przekładnią! [WIDEO]

BMW M3 G80 manual

Podaj dalej

Skrzynia manualna w autach sportowych to ,,gatunek na wymarciu”. Niestety coraz więcej producentów takich samochodów decyduje się na zrezygnowanie z przekładni ręcznej na rzeczy 2-sprzęgłowej skrzyni zautomatyzowanej lub klasycznego automatu. Na szczęście nie BMW.

BMW M3 G80 z manualną skrzynią biegów! To prawdziwy biały kruk!

Samochód ma ten sam silnik, który jest w aucie z przekładnią automatyczną. W wersji BMW M3 G80 3-litrowy motor benzynowy generuje jednak nieco mniejszą moc, bo 480 KM. Wzmocniona odmiana Competition dysponuje mocą 510 KM, ale nie ma możliwości skonfigurowania jej ze skrzynią ręczną. Wersja Competition robi pierwszą setkę w 3,9 s. Odmiana z manualem osiąga tę samą prędkości w 4,2 s.

Jak wiadomo człowiek nigdy nie będzie w stanie tak szybko zmieniać przełożeń jak zrobi to automat. Jednak przyjemność z jazdy jest w tym przypadku nieoceniona. Napęd na tył i skrzynia manualna sprawiają, że samochód jest narowisty i trzeba jeszcze bardziej na niego uważać niż w wersji z przekładnią automatyczną. Dowodem na to jest choćby pomiar sprintu do setki widoczny na filmie.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wynik jaki udało się uzyskać to ponad 40 s. Dlaczego jest tak słaby? To typowy błąd pomiarowy dla bardzo mocnych aut z napędem na tylną oś. W tym przypadku trzeba sprawdzać jak samochód rozpędza się od 100 do 200 km/h. Dopiero takie testy są miarodajne. BMW M3 z manualem to rewelacyjna zabawka, która świetnie odnajdzie się na torach wyścigowych.

Fot. Youtube/AutoTopNL

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News