Zobacz jak przyspiesza Audi z silnikiem Diesla 1.9 TDI z przebiegiem 370 000 km. Czy straciło wigor? [WIDEO]

Zobacz jak przyspiesza Audi z silnikiem Diesla 1.9 TDI z przebiegiem 370 000 km. Czy straciło wigor? [WIDEO]

Audi 1.9 TDI na autostradzie

Podaj dalej

Ekipa z kanału motoryzacyjnego No Limit Autobahn postanowiła zabrać na autostradę Audi A4 B6 z silnikiem Diesla 1.9 TDI o mocy 101 KM i sprawdzić jego prędkość maksymalną. Samochód ma przejechane już ponad 370 000 km.

Audi z silnikiem Diesla 1.9 TDI z przebiegiem 370 000 km w akcji!

Według danych z urządzenia pomiarowego Dragy auto rozpędziło się od 100 do 200 km/h w 49,12 s. Co ciekawe, samochód pomimo tak dużego przebiegu ma seryjne sprzęgło, turbosprężarkę oraz skrzynię biegów – takich informacji udzielił twórca filmu w jego opisie. Samochód ma zaledwie 100 KM. Jednak, dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu na poziomie 250Nm podczas ruszania reaguje kontrola trakcji.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Choć na papierze nie wygląda to za kolorowo. Według danych producenta Audi A4 B6 1.9 TDI o takiej mocy osiąga setkę w 12,1 s. Jego prędkość maksymalna według katalogu wynosi 195 km/h. Na filmie jednak widać, że kierowcy udało się pojechać szybciej. Zobaczcie na filmie jak wyglądało to w praktyce. Wideo zostało nagrane na jednej z niemieckich autostrad.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Silnik 1.9 TDI przez lata cieszył się ogromną popularnością. Obecnie samochody z tą jednostką powoli tracą popularność. Starzeją się, a większość ludzi przesiada się na nowsze auta. Część z nich wybiera 2-litrowe diesle, ale niektórzy rezygnują ze współczesnych jednostek wysokoprężnych na rzecz benzynowych. Te są coraz oszczędniejsze, a zwykle bywają mniej awaryjne. Choć nie zawsze jest to regułą.

Fot. Youtube/No Limit Autobahn

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News