Zobacz jak przyspiesza 900-konny Dodge Challenger Hellcat! Takiego uderzenia mocy jeszcze nie widziałeś [WIDEO]

Zobacz jak przyspiesza 900-konny Dodge Challenger Hellcat! Takiego uderzenia mocy jeszcze nie widziałeś [WIDEO]

Challenger Hellcat

Podaj dalej

Dodge Challenger Hellcat to jedno z tych aut, które zapewnia najlepszy stosunek mocy do ceny. Topowa odmiana generuje potężne 828 KM. W przypadku auta, które zobaczycie ma filmie silnik 6,2 l został podrasowany do 900 KM (888 HP).

900-konny Dodge Challenger Hellcat

Jak zachowuje się na drodze jedno z najbardziej zwariowanych aut z USA? Musicie obejrzeć ten film aby się przekonać. Samochód dysponuje potężną mocą. Jak przekłada się to na trakcje? Dość nieprzewidywalnie. Auto ma przecież napęd tylko na tylną oś. Przy tak potężnej mocy nie ma opcji, aby była ona przekazana bez uślizgów. Z drugiej strony daje to sporo emocji i o to w tym wozie chodzi.

Co ciekawe, samochód jest sporo tańszy niż europejskie czy japońskie auta o podobnej lub zbliżonej mocy. Dla osób, które chcą mieć możliwie jak najmocniejszy pojazd za jak najlepsze pieniądze to wręcz idealna okazja. Na pewno się nie rozczarują. Jednak kierowcy, którzy poszukują samochodu o precyzyjnym prowadzeniu będą już nieco rozczarowani.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Dodge’a Challengera Hellcat nie można traktować jako samochodu na tor czy auta do szybkiej jazdy po krętych drogach. Tutaj liczy się przyjemność z walczenia z autem podczas przyspieszania. Masę frajdy daje też genialny dźwięk wyposażonej w kompresor V8. Samochód ten jest również genialnym krążownikiem autostradowym. Idealnie nadaje się w długie trasy. Trzeba liczyć się jednak z dużym zużyciem paliwa.

Fot. Youtube/AutoTopNL

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News