Zobacz jak Polacy oszukiwali firmy ubezpieczeniowe. Wyłudzano miliony. Szok! [wideo]

Zobacz jak Polacy oszukiwali firmy ubezpieczeniowe. Wyłudzano miliony. Szok! [wideo]

Ubezpieczenie OC auta

Podaj dalej

Polski youtuber motoryzacyjny Michu z kanału ,,Miłośnicy czterech kółek – zrób to sam” nagrał film, w którym opowiada o patologiach związanych w ubezpieczeniami. Wyjaśnia dlaczego firmy tak ostrożnie i skrupulatnie podchodzą do wypłacania odszkodowań za rozbite samochody. Wzięło się to od oszustw na OC.

Kiedy Polacy najbardziej oszukiwali na ubezpieczeniach?

Jak mówi youtuber, prawdziwe Eldorado dla oszustów było w latach 90. Wspomina o historiach ludzi, którzy ubezpieczali luksusowy samochód w kilku towarzystwach, na przykład BMW Serii 5 E39, rozbijali go, a następnie domagali się wypłacenia odszkodowania z kilku firm. W ten sposób wiele ludzi zbudowało w tamtych czasach swoje majątki.

Polacy przez dekady oszukiwali firmy ubezpieczeniowe na setki milionów złotych. Patrząc na to nietrudno zrozumieć dlaczego w obecnych czasach korporacje ubezpieczeniowe nie wypłacają już tak chętnie wysokich kwot. Z drugiej strony patrząc na to rozsądnie, teraz szkody są wyceniane na mniejsze sumy pieniędzy. Jednak w większości przypadków sprawiedliwie i adekwatnie do szkód.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News