Zobacz jak pękają chińskie felgi! Uważaj, może masz takie w swoim aucie! Podpowiadamy jak to sprawdzić! [WIDEO]

Zobacz jak pękają chińskie felgi! Uważaj, może masz takie w swoim aucie! Podpowiadamy jak to sprawdzić! [WIDEO]

Podaj dalej

Na internetowych portalach aukcyjnych aż roi się od podróbek i tanich chińskich felg. Te drugie są wręcz na masową skalę zakładane do samochodów sprzedawanych przez handlarzy w Polsce. Niestety mało kto potrafi je rozpoznać, podpowiadamy jak to zrobić.

Które felgi mogą być niebezpieczne i jak je rozpoznać?

Rozpoznanie trefnych felg można zrobić naszym zdaniem na dwa sposoby. Najprostszy to zapytanie wulkanizatorów podczas wymiany co o nich sądzą. Oczywiście nie zawsze muszą mieć rację, ale jeśli pojedziemy do solidnej firmy, która oferuje drogie komplety felg to w zdecydowanej większości przypadków będą mieli rację. Dla pewności można zapytać u kilku wulkanizatorów, nawet przez telefon.

Można też popytać o dane felgi na grupach na Facebooku lub poszukać informacji na ich temat na forach. Wymaga to trochę więcej czasu, ale przynajmniej będziecie wiedzieli na czym stoicie. Nie wszyscy będą mieli rację, dlatego sprawdzajcie kilka źródeł. Z kolei podróbki trudniej sprawdzić, ale również możecie spróbować się posiłkować grupami na Facebooku. W Internecie dostępne są też strony pokazujące wszystkie felgi danego producenta i ich wymiary.

Podróbki felg często mają inne wymiary niż felgi oryginalne. Można to sprawdzić na stronach zawierających zdjęcia felg i ich wymiary. Podróbki są też dużo tańsze. Nie liczcie na to, że kupicie 18-calowe felgi BBS za 2000 zł, jeśli nowe kosztują 8000 zł za komplet. Dlaczego warto sprawdzić czy w naszym aucie mamy założone podróbki lub robione w chinach felgi niskiej jakości? Ze względu na nasze bezpieczeństwo. Jeśli nie jesteście przekonani, że takie felgi mogą spowodować niebezpieczną sytuację, a nawet wypadek to musicie obejrzeć materiały wideo, które umieściliśmy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News