Zobacz jak BMW testuje samochody przed wprowadzeniem do produkcji! Ekstremalne testy! [WIDEO]

Zobacz jak BMW testuje samochody przed wprowadzeniem do produkcji! Ekstremalne testy! [WIDEO]

Podaj dalej

Na filmie pokazano jak testuje się samochody marki BMW zanim trafią na rynek. Możecie zobaczyć między innymi nakładanie na auto kamuflażu, żeby na zdjęciach robionych przez dziennikarzy nie było widać jego kształtów. Samochody sprawdza się też w wodzie.

Zobacz jak BMW testuje samochody przed wprowadzeniem do produkcji

Jak widać testowane egzemplarze BMW wjeżdżają w dość głęboką wodę. Auta muszą też podjechać pod bardzo stromą górę. Zatrzymać się w jej połowie, a następnie ruszyć. Kolejny etap testów to sprawdzanie sprawności i żywotności reflektorów samochodu. Pojazd musi pokonać też specjalny tor przeszkód sprawdzający między innymi działanie oraz trwałość elementów zawieszenia.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Najpierw robi to wolno, a później przy wyższych prędkościach. Wszystko musi być dokładnie przetestowane i sprawdzone. W filmie została pokazana również maszyna sprawdzająca działanie klamek i drzwi. Te są wielokrotnie otwierane i zamykane. Mechanizmy muszą być odporne na długoletnią intensywną eksploatację. Takie testy to konieczność.

Oprócz wyżej wymienionych prób, producent sprawdza też wytrzymałość silnika i dokonuje różnorakich pomiarów. Pod koniec samochód testowany jest w różnych warunkach pogodowych. Najczęściej w tych skrajnych. Na filmie widać pracownika BMW, który lata bokami na zaśnieżonych drogach. Następnie auto sprawdzane jest również w bardzo gorących miejscach w USA.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Fot. Youtube/Cars Garage

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News