Zobacz 1000-konne Audi RS6 po tuningu MTM. Szok, że rodzinne kombi może być tak szybkie [wideo]

Zobacz 1000-konne Audi RS6 po tuningu MTM. Szok, że rodzinne kombi może być tak szybkie [wideo]

Audi RS6 C8 1000 KM

Podaj dalej

Jeszcze dekadę temu wartość 1000 koni mechanicznych była zarezerwowana wyłącznie dla najszybszych aut świata. Obecnie właśnie tak tuninguje się rodzinne kombi z zacięciem sportowym, czyli Audi RS6 C8. Firma MTM stanęła na wysokości zadania, co widać na filmie. Jednak zapewne polscy tunerze zdołaliby jeszcze wycisnąć coś z tego silnika.

Nowe Audi RS6 MTM, jakie właściwie ma osiągi i co tam siedzi pod maską?

Audi RS6 C8 ma pod maską 4-litrowy podwójnie doładowany silnik benzynowy o mocy 600 KM. Seryjny samochód rozpędzał się do 100 km/h w 3,6 s, a jego prędkość maksymalna wynosiła 250 km/h. Po zdjęciu elektronicznej blokady wzrastała jednak do 305 km/h. Po tuningu MTM jest to już ponad 333 km/h. Choć podobno jest potencjał na ponad 350 km/h. Moc jak już wcześniej wspominaliśmy wzrosła aż o 400 KM.

Audi RS6 po modyfikacjach osiąga setkę w 2,8 s. Przyspieszenie jest piorunujące i tak naprawdę do prędkości maksymalnej auto jedzie prawie równomiernie. Żaden 2-litrowy turbodoładowany silniczek nie dałby rady tak sprawnie przyspieszać. Jednak V8 to V8, tym bardziej z podwójnym turbodoładowaniem. Zobaczcie sami, to prawdziwa magia!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News