Znany polski youtuber pokazuje Ferrari! Zobacz jak absurdalne są ceny wyposażenia w tym aucie

Znany polski youtuber pokazuje Ferrari! Zobacz jak absurdalne są ceny wyposażenia w tym aucie

Ferrari 488 Spider

Podaj dalej

Michu z kanału Miłośnicy czterech kółek pokazał Ferrari 488 Spider. Youtuber omówił kilka opcji wyposażenia. Ceny tych gadżetów w salonie zwalają z nóg. 80 000 zł kosztują same ceramiczne tarcze hamulcowe, a na tym nie koniec.

Ceny wyposażenia w Ferrari zwalają z nóg

Jedną z ciekawszych pozycji na liście wyposażenia dodatkowego są haftowane konie (oczywiście chodzi o logo marki) na fotelach. Koszt takiej opcji to 5000 zł. Za karbonowe wykończenie tunelu środkowego trzeba zapłacić z kolei aż 15 000 zł. To tylko kilka skrajnych przykładów wysokich cen wyposażenia w aucie tej marki. Aby dowiedzieć się więcej musicie zobaczyć film.

Oprócz informacji o drogich elementach wyposażenia, w materiale wideo zobaczycie również ciekawe ujęcia z zewnątrz auta. W przypadku Ferrari zawsze jest co oglądać. Youtuber powiedział też co nieco na temat działania skrzynie biegów oraz mocy i silnika. Wspomina również o tym z czego wynika tak wysoka cena tych aut.

Jakimi parametrami technicznymi może pochwalić się prezentowany model Ferrari?

Model 488 Spider ma podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4-litrów. Motor jest umieszczony centralnie za przednimi fotelami. Dzięki temu samochód lepiej prowadzi się podczas pokonywania zakrętów. Jego moc to 670 KM. Jednostka generuje maksymalny moment obrotowy na poziomie 760 Nm.

Ferrari wnętrze
Fot. pixabay.com

Jak przekłada się to na osiągi? Samochód rozpędza się do setki w 3 s, a do 200 km/h dobija po zaledwie 8,7 s. Prędkość maksymalna tego włoskiego bolidu to 325 km/h. Napęd – jak na Ferrari przystało – przekazywany jest tylko na tylne koła. Model ten ma 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnię zautomatyzowaną. Waga samochodu to około 1500 kg.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego modelu Ferrari?

Ferrari 488 Spider tak naprawdę bazuje na modelu 458 Spider. Można uznać, że jest to jego po prostu bardziej zaawansowany lifting. Poprzednik został zaprojektowany przez legendarne włoskie studio Pininfarina.

Ferrari 488 GTB
Fot. pixabay.com

Koszt takiego samochodu jest ogromny. To niecałe 2 miliony złotych. Model 488 Spider był produkowany w latach 2015-2019. Później samochód zastąpiła kolejna generacja auta pod nazwą 488 Pista Spider. Od września 2019 roku w salonach Ferrari dostępny jest już nowy model F8 Spider. Obecnie na polskich internetowych portalach aukcyjnych są zaledwie 2 sztuki 488 Spider. Jak widać jest to auto bardzo unikatowe.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News