Znany polski youtuber kupił samochód z silnikiem V10! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Znany polski youtuber kupił samochód z silnikiem V10! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Viper V10

Podaj dalej

Znany YouTube Buczooo zdecydował się na zakup kultowego Dodge’a Vipera z lat 90. Trzeba przyznać, że to bardzo oryginalny i wyszukany samochód. Większość internetowych twórców wybiera Mustangi, Mercedesy AMG, BMW M czy Audi RS.

Co wyjątkowego jest w tym modelu?

Oczywiście potężny silnik V10. Jednostka ma imponującą pojemność 8,0 l. Jej moc to około 400 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 630 Nm. Dzięki temu, auto przyspiesza do pierwszej setki około 4,6 s. Jego prędkość maksymalna to 266 km/h. Samochód ma napęd na tylną oś i 6-biegową skrzynię manualną.

Silnik umieszczono z przodu a napęd przekazywany jest na tył. Samochód jest dość trudny w prowadzeniu, ale za to daje dużą frajdę z jazdy. Buczooo zdecydował się na wersję targa ze zdejmowanym dachem. Odmiana zamknięta GTS jest zwykle znaczni droższa, takich auto jest na rynku mniej i trudniej je znaleźć.

Jednostka napędowa to nie wszystko!

Samochód ma też ciekawy, wyjątkowy design. Maska została zintegrowana z przednimi błotnikami. W pierwszych wersjach zrezygnowano też z zewnętrznych klamek drzwi na rzecz designu. Auto mogło być też wyposażone w wyjątkowe 3-ramienne felgi. Nie mogło zabraknąć też masywnych skrzeli między drzwiami a przednimi błotnikami. Sylwetka tego samochodu to prawdziwy majstersztyk.

Fot. YouTube/Kanał: Hi_5

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News